fbpx
,

Taimemotiiviga hapukoorepaki hoidja

24.00

Erilise käsitöötehnikaga kujundatud graveeritud taimemotiiviga praktiline hapukoorepaki hoidja  mahutab lahedalt nii väikese kui suure hapukoorepaki. Toodet on mugav kasutada: ülaosas olevad ümarad avaused hõlbustavad haaramist ja tõstmist. Meister Helemall Maask.

Laost otsas

Graveeritud taimemotiiviga praktiline hapukoorepaki hoidja. Hoidjasse mahub lahedalt nii väike kui suur hapukoorepakk. Toodet on mugav kasutada: ülaosas olevad ümarad avaused hõlbustavad haaramist ja tõstmist.

See toode on sündinud praktilisest vajadusest saada võitu külmkapis lösakile vajuvate hapukoorepakkide üle. Pika katsetamise tulemusena sündiski antud toote funktsionaalne disain, mille on heaks kiitnud kümned samasuguse probleemi ees seisnud praktilise meelega hapukooresõbrad Eestis.

Hapukoore paki hoidja on kujundatud Peipsi kandi kultuuripiirkonnale omastes värvides ning piirkonna eripära rõhutava mustriga. Sinine värv toonitab kohalikku temperamenti, mida on mõjutanud nii Euroopa ühe suurima veekogu kui slaavi sugemetega piiriäärsete kultuuride lähedus. Peipsi sinine eristub rahulikumast skandinaavia sinisest oma tugeva iseloomu poolest, mis tuleneb geograafilisest ja kultuurilisest piiripealsusest.   

Hapukoore paki hoidja küljele kantud mustri nimi on “Till ja tikker”. Mõlemad mustri elemendid on tugeva kohapealse sidemega. Tilli kasvatatakse kohalikel aiamaadel üüratutes kogustes, kuna seda läheb Peipsi piirkonna köögis toiduvalmistamisel tarvis pea igal pool – tilli kasutatakse maitsetaimena kala soolamisel ja kurkide konserveerimisel, tilli kuivatatakse ja külmutatakse talviseks supi või kastme maitsestamiseks. Till on kohustuslik koostisaine värskes salatis, võileiva peal ning hakituna värskelt keedetud kartulil. Hapukoor ja till käivad dipikastmes kokku nagu sukk ja saabas. 

Tilli kõrval mustrit täiendav tikker on samuti väga levinud aiakultuur. Kelle vanaema aias poleks kasvanud tikripõõsast? Mälestused vanaema tikripõõsast ja lapsena küla peal tikriraksus käimisest panevad ka pikaaegse linnaelaniku südames taas kõlama loodusläheduse noodid. Nii äratab hapukoore paki hoidja lauale asetamine igakord mõnusaid mälestusi soojast suvest ning rõõmsast lapsepõlvest maal vanaema juures. 

Toode on valmistatud naturaalvalgest kõrgkuumussavist ja kaetud tumesinise angoobikihiga. Seejärel on sisse graveeritud taimemuster.

Kuna igale tootele graveeritakse mustrit käsitsi ja ilma šabloonideta, siis võib muster ja värvi tugevus toodetel pisut erineda.

Kõrgkuumuspõletus tagab esemele vastupidavuse igapäevakasutuses. Toodet võib pesta nõudepesumasinas.

Kaal 0.3 kg
Mõõtmed 14 × 7 × 11 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.