fbpx
,

Taimemotiiviga kruus

24.00

Graveeritud taimemustriga kruus on kergelt ümara põhjaga. Sang on mõnus ja käepärane. Kruus on sobilik nii külmade kui kuumade jookide nautimiseks. Maht 300 ml.  Meister Helemall Maask.

Laost otsas

Graveeritud taimemotiiviga kruus. Maht 300 ml. Kruus on valmistatud naturaalvalgest kõrgkuumussavist, kaetud tumesinise angoobikihiga ja graveeritud sisse taimemuster.

Taimemotiiviga 300 ml kruus sai oma oma disaini tõelise mõnuleja soovist veeta oma lemmikjoogiga kruusi seltsis pikemat aega. Ümar põhi on hästi mugav peos hoidmiseks. Lisaks annab alt ümar kuju kruusile teatud sümmeetriat ning harmooniat kruusi kujule. See on eelkõige mõnulemise kruus.

Kruus on kujundatud Peipsi kandi kultuuripiirkonnale omastes värvides ning piirkonna eripära rõhutava mustriga. Sinine värv toonitab kohalikku temperamenti, mida on mõjutanud nii Euroopa ühe suurima veekogu kui slaavi sugemetega piiriäärsete kultuuride lähedus. Peipsi sinine eristub rahulikumast skandinaavia sinisest oma tugeva iseloomu poolest, mis tuleneb geograafilisest ja kultuurilisest piiripealsusest.

Kruusi küljele kantud mustri töönimetus on “Till ja tikker”. Mõlemad mustri elemendid on tugeva kohapealse sidemega. Tilli kasvatatakse kohalikel aiamaadel üüratutes kogustes, kuna seda läheb Peipsi piirkonna köögis toiduvalmistamisel tarvis pea igal pool – tilli kasutatakse maitsetaimena kala soolamisel ja kurkide konserveerimisel, tilli kuivatatakse ja külmutatakse talviseks supi või kastme maitsestamiseks. Till on kohustuslik koostisaine värskes salatis, võileiva peal ning hakituna värskelt keedetud kartulil. Aedtilli seemnetest saab keeta aromaatset ja tervislikku taimeteed.

Tilli kõrval mustrit täiendav tikker on samuti väga levinud aiakultuur. Kelle vanaema aias poleks kasvanud tikripõõsast? Mälestused vanaema tikripõõsast ja lapsena küla peal tikriraksus käimisest panevad ka pikaaegse linnaelaniku südames taas kõlama loodusläheduse noodid. Nii äratab kruus iga kord mõnusaid mälestusi soojast suvest ning rõõmsast lapsepõlvest maal vanaema juures. 

Kuna igale tootele graveeritakse mustrit käsitsi ja ilma šabloonideta, siis võib muster ja värvi tugevus toodetel pisut erineda.

Kruus on kergelt ümara põhjaga. Sang on mõnus ja käepärane. Kruus on sobilik nii külmade kui kuumade jookide nautimiseks.

Kõrgkuumuspõletus tagab esemele vastupidavuse igapäevakasutuses. Toodet võib pesta nõudepesumasinas.

Kaal 0.3 kg
Mõõtmed 8 × 8 × 9 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.