fbpx
,

Graveeritud mustriga kruus

20.00

Põneva reljeefse mustri ja ümara põhjaga keraamiline kruus, mida on mõnus käes hoida ja lihtne pesta. Värvitud sinise, kollase või punase angoobiga ja glasuuritud läbipaistva läikiva glasuuriga. Meister Kaur Vasli.

Tootekood: - Kategooriad: , Sildid: , , ,

Kohvi- või teejoomine võib olla lisaks rutiinile ka igahommikune rituaal, millel on ainult sulle teadaolevad väikesed salanipid. Kas su hommik on erk punane, rõõmus kollane või rahulik sinine – on su enda teha. Oma isikliku kruusivalikuga võid lisada sellele kõige sobivama värvi.  

Hommikul ärgates toimuvad paljud asjad justkui autopiloodil. Harjumuspärane füüsiline kogemus loob tuttavast keskkonnast mõnusa turvatunde. Reljeefse mustriga kruusi tunned katsudes ära isegi sellele vaatamata. Võid suunata pilgu korraks kaugusse ja samas tunda käega, et oled omas elemendis. Glasuuritud läbipaistva läikiva glasuuriga, toomaks esile värvi ja tekstuuri, mida käega huvitav avastada.

Abstraktselt mõjuva sgrafiito tehnikas loodud mustri moodustavad savikehasse tehtud sügavad lõiked, mis eemaldades lõike kohast pealispinda katva angoobi, toovad esile valge savikeha. Iga lõige on isemoodi ja kruusi kogu pind on ühtlaselt mustriga kaetud. Mustri loomisel on põnev meretagune tehnika kombineeritud kohalikust loodusest ja keskkonnast inspiereeritud õhustikuga. See võib ühtviisi seostuda nii Peipsi kohal hõljuvate pilvede kui ka järve lainetega. 

Ka savinõude valmistamisel on Peipsimaal sügavad juured. Toormaterjali valikus on traditsioon põimitud praktilise vajadusega kõrge kvaliteedi järele. Kruus on treitud potikedral väikese šamotisisaldusega kõrgkuumussavist, mis on toodetud Saksamaal. Tegu on spetsiaalselt keraamikaks väljatöötatud saviga, mis talub väga kõrgel temperatuuril põletamist. Põletatud 1220 C kraadi juures elektriahjus. See annab keraamikale hea purunemiskindluse, et toode peaks vastu intensiivsemale kasutusele.

Tänu kõrgendatud vastupidavusele on kruusi igapäevane hooldamine lihtne – teda võib pesta nõudepesumasinas, nagu iga teist kööginõu. Nii võidate pisut rohkem aega enda jaoks. 

Mahutavus ca 400ml.

Kaalub ca 200g.

Kaal 0.3 kg
Mõõtmed 10 × 10 × 14 cm
Värv

Punane, Sinine

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.