fbpx

Meistri lugu

Peipsikaup meister Helen Strom

Helen Strom

nahadisainer

 

Käsitöö ja kunst on saatnud mind terve elu ning hetkel olen täitmas oma unistusi Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallases nahadisaini õppes. Kuigi pärast keskkooli lõpetamist sai mindud õppima Inglismaale graafilist disaini, siis jäi julgusest puudus ning kool ka pooleli. Inglismaal olles sattusin tööle restorani ning tundsin, et olen õiges kohas. Eestisse tagasi kolides töötasin prestiižses restoranis kelnerina ning omandasin töötamise kõrvalt ka vastava kõrghariduse. Kui oli juba 12 aastat töötatud erialal ning käidud läbi ka ettevõtja karjäär, siis midagi jäi alati puudu ning hinges oli rahutus, oli aeg
liikuda täitma ammu mõttes mõlkunuid unistusi. Võtsin julguse kokku ning tegin avalduse astumaks kunstikooli, otsus mida siiani ei kahetse. Iga õpitud semestriga üllatan ennast jälle ja jälle ning õpin tundma ennast kui kunstniku. 

 

Peipsikaup meister Helen Strom nahadisainer

Kuidas ma seda teen?

Ülikooli kõrvalt olen loonud enda nimelise brändi, kus peamiselt valmistan tööstus – ja tootmisjääkidest ehteid ning pisemaid ja suuremaid aksessuaare. Isikubrändi alt leiab puhta ja geomeetrilise joonega ehteid, loomingulise disainiga valmistatud käekotte ja käeehteid. Kõik tooted valmivad käsitööna minu kodustuudios. Erinevate disainerite tootmise ning tööstuste jääkidest ning seetõttu kõnetab iga tükk nahka mind isemoodi. Kui saapa tootmis jääkidest valmivad kõrvarõngad, siis jällegi mööblitööstuse jääkidest valmivad TOTE ja pisi kotid. Minu toodete valmistamise tehnikaid saab vast seostada enim greatiivse valmistamise tehnikaga. Loodud mustrid ja tooted valmivad protsessi käigus.