fbpx
,

Linnu- ja taimemotiiviga ahjupott

60.00

Erilise käsitöötehnikaga kujundatud graveeritud taime- ja linnumotiiviga ahjupott. Selline pott on praktiline igas kodus. Võib kasutada nii kartulite, liha kui ka kapsaste küpsetamiseks. Läbimõõt 21,5 cm, kõrgus 13 cm, mahutavus 2,2l. Meister Helemall Maask.

Availability: Laost otsas

Graveeritud taime- ja linnumotiiviga ahjupott. Läbimõõt 21,5 cm, kõrgus 13 cm, mahutavus 2,2l.

Linnu- ja taimemotiiviga ahjupott on inspireeritud Peipsimaa kohaliku köögi praktilistest vajadustest. 21,5-sentimeetrilise läbimõõduga potti mahub nii kartulid kui ka tükike liha. Kaunis muster loob meeleolu, et asetada see keset pidulauda.

Sinine värv toonitab kohalikku temperamenti, mida on mõjutanud nii Euroopa ühe suurima veekogu kui slaavi sugemetega piiriäärsete kultuuride lähedus. Peipsi sinine eristub rahulikumast skandinaavia sinisest oma tugeva iseloomu poolest, mis tuleneb geograafilisest ja kultuurilisest piiripealsusest.

Ahjupoti mustril on kujutatud kolme lille ja nende vahele jäävad linnud, kes rändavad erinevate maade ja maailmate vahel. Nad tulevad ja lähevad,  justkui sõnumitoojad, kuulutades ette uute perioodide ja sündmuste saabumist. Maalitud linnu- ja taimemotiiviga ahjupott on väärikas nii igapäevakasutuses kui märkimaks aastaringi suuremaid tähtsündmusi.

Ahjupott on valmistatud naturaalvalgest kõrgkuumussavist, kaetud tumesinise angoobikihiga ja graveeritud sisse taime- ja linnumustriga. Aktsendiks on lisatud pisut punast.

Kuna igale tootele graveeritakse mustrit käsitsi ja ilma šabloonideta, siis võib muster ja värvi tugevus toodetel pisut erineda.

Selline ahjupott on praktiline igas kodus. Võib kasutada nii praeahjus kui ka puuahjus. Kõrgkuumuspõletus tagab esemele vastupidavuse igapäevakasutuses.

Toodet võib pesta nõudepesumasinas.

Kaal 0.8 kg
Mõõtmed 28 × 28 × 2 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.