fbpx
,

Marjarull kuivatatud vaarikapüree

4.00

 Vaarikatest ehe maiustus kaaluga 30gr. Sisaldab 100% marju, kuivatatud 16 tundi temperatuuril maksimaalselt 57 kraadi. Sobib tarvitada koheselt, kuid võib lisada ka erinevatele magustoitudele, küpsetistele, teele. Ei sisalda säilitusaineid. Säilitada kuivas pimedas kohas toatemperatuuril. Meister Tiia Kivesti.

Availability: Ainult 2 laos

Teada on fakt, et kuivatamisele kui säilitusviisile on iseloomulik väga suur kaalukadu, mida tihti püütakse kompenseerida- lisades konservante, suhkruid, õlisid, lisaaineid või kasutades madala kvaliteediga tooret. Meie tootele pole lisatud suhkrut, maitseparandajaid, konservante jm. mis kahandaksid selle ehedust.

Otse põllult toodud marjad püreestatakse koheselt peale korjamist ja kuivatatakse. Esialgsest marja kaalust  jääb alles umbes 12%. Marjarulli kuivatise unikaalsus seisneb ka selles, et isegi kahe järgneva päeva marjarullid pole absoluutselt identsed – välimuselt ega maitselt.

Kuivatatud toidud on kiudainete rikkad ja kui pärast söömist juua, tekib ruttu täiskõhu tunne.

Kuivatise säilivus on koguni paar aastat.

Kuna kuivatamine toimub pikaajaliselt madalatel temperatuuridel, on siin hästi säilinud vitamiinid, mineraalained ja isegi osa fermente. Toortoidu hulka toodet siiski liigitada ei saa, sest kuivatamise temperatuur 53 kuni 57 kraadi seda lihtsalt enam ei võimalda. Kuna aga töötlemistemperatuur on siiski kaugel 100-st kraadist, peab olema väga valiv tooraine kvaliteedi suhtes.

Vaarika kuivatatud püree on tõenäoliselt üks kõige tervislikumaid maiustusi nii lapsele kui ka täiskasvanule, kus saavad kokku kaasaja maitsed ja vanavanemate köögi traditsioonid. Paljudele meeldib tootes just hõlpsasti äratuntav vaarikas.

Kaal 0.1 kg
Mõõtmed 11 × 21 × 1 cm
Kujundus/suurus

Lepatriinu/22-27, Elsa ja Anna/22-27, Kiisud/22-27, Vaarikad/22-27, Kiisudega/24-29, Roosid/24-29, Troopika öö/24-29, Kooliprii/24-29, Sinililled/24-29, Minni/26-31

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.