fbpx
,

Marjadega suur taldrik

36.00

Maalitud värviliste marjadega suur taldrik. Selline suur taldrik on praktiline igas kodus. Võib kasutada koogialusena, puuviljavaagnana kui ka praetaldrikuna. Läbimõõt 28 cm, kõrgus 2 cm. Meister Helemall Maask.

Availability: Ainult 1 laos

Maalitud värviliste marjadega suur taldrik. Läbimõõt 28 cm, kõrgus 2 cm.

Marjadega suur taldrik on insipreeritud Peipsimaa kohaliku köögi praktilistest vajadustest – 28-sentimeetrilise läbimõõduga taldrikule mahub korralik virn ülepanni pannkooke ehk pliine. Või teenib käsitöö taldrik väärika alusena värskelt ahjust toodud suurt suitsukala. Kauni mustri loodud meeleolu võimaldab asetada sellele ka suur pidupäeva tort.

Taldrik on kujundatud Peipsi kandi kultuuripiirkonnale omastes värvides ning kohalikku eripära rõhutava mustriga. Kust need marjamustrid ikka tulevad, kui mitte enda aiast. Isikliku aia omamisega kaasneb vabadus ja loominguline ruum, mida sümboliseerivad taldrikku ääristavad punased kirsid ja lehed.

Taldrikumuster võimaldab tuua looduse ilu õuest tuppa ning suvest talvisesse perioodi. Mälestused vanaema kirsipõõsast panevad ka pikaaegse linnaelaniku südames taas kõlama loodusläheduse noodid. Nii äratab suur marjamustriga taldrik mõnusaid mälestusi soojast suvest ja rõõmsast lapsepõlvest maal vanaema juures. Taldriku kujundus aitab leevendada pikaajaliselt linnakeskonnas viibiva inimese suve ja loodusläheduse igatsust.

Ilma jalata madal vaagen on valmistatud pisikeste pruunide šamoti-täppidega naturaal-valgest kõrgkuumussavist. Tähniline savi annab marjamustrile armsa linnumuna efektiga tausta. Šamott savi sees parandab nii savi vormimisomadust kui vastupidavus. Pruunid täpid lisavad visuaalse efekti, mis loob maaläheduse ja koduse tunde. Käega katsudes toob kerge reljeefitunnetus välja kohaliku rahva krobelise iseloomu, mis pole igavalt sile, vaid pakub iga kokkupuutega uut tunnetust ja emotsiooni.

Suviselt mahlase olemisega marjad on maalitud angoobimaali tehnikas.

Kuna igale tootele maalitakse mustrit käsitsi ja ilma šabloonideta, siis võib muster ja värvi tugevus toodetel pisut erineda. Selline suur taldrik on praktiline igas kodus. Võib kasutada koogialusena, puuviljavaagnana kui ka praetaldrikuna.

Kõrgkuumuspõletus tagab esemele vastupidavuse igapäevakasutuses. Toodet võib pesta nõudepesumasinas.

Kaal 0.8 kg
Mõõtmed 28 × 28 × 2 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.