fbpx
,

Lambavilla graanulid

7.90

Naturaalne villaväetis terveks hooajaks. Mulda segatud graanulid eraldavad taimedele toitaineid pikaajaliselt terve kasvuperioodi. Aeglaselt lagunedes eraldatakse lämmastikku, kaaliumi, fosforit ja muud vajalikku. Meister Sander Veskimeister.

Availability: Laos

Kastmise ajal imavad graanulid vett ja paisuvad. Kokku tõmbudes niisutavad need ümbritsevat pinnast ja õhutades sel viisil ka mulda. Pinnale laotatud pelletid toimivad multšina ja lisaks kaitseb kuiv vill taimi tigude eest.

Graanulid lagunevad maapinnas õhuhapniku, niiskuse ja soojuse mõjul umbes kuus kuud. Paisuvad ja kokkutõmbuvad graanulid parandavad pinnase õhuvahetust. Villa lagunemisel eralduvad aeglaselt taimedele vajalikud toitained. Pikaajaline lagunemine päästab taimekasvataja ja aiapidaja tülikast väetamisest.

Villagraanulitel on suur niiskusimavus, mistõttu väheneb nii kastmiskordade arv kui ka ülekastmise risk. Graanulid sobivad eriti hästi kodude ja kontorite lillepottidesse ja konteineritesse, kuna graanul aitab mullas vett salvestada. Niiskust vabastades väetatakse samaaegselt ka ümbritsevat mulda.

Kasutades graanuleid kasvukohas ümber taime paksema kihina laotatult, aitab graanul hoida maapinda selle all ühtlasemal temperatuuril. Vähemalt 10 cm laiune graanulite riba multšina pinnase peal takistab tigudel taimedeni pääsu.

Koostis:

  • Lämmastik (N) – 9,03%
  • Kaalium (K2O) – 5,61%
  • Väävel (S) – 1,15%
  • Magneesium (MgO) – 0,14%
  • Fosfor (P2O5) – 0,16%
  • Orgaanilised ained – 89.79%

1 kg pakk = ca 3.5 liitrit graanuleid.

Kaal 1 kg

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.