fbpx
,

Laiasuuline keskmine kauss

26.00

Käsitsi treitud erilise mustritehnoloogiaga kaunistatud laiasuuline keskmine kauss. Sobib lauale toidu serveerimiseks. Glasuuritud läbipaistva läikiva glasuuriga. Kausi äär punane või sinine. Maht umbes 1 liiter. Meister Kaur Vasli. 

 

Tootekood: - Kategooriad: , Sildid: , ,

Keskmine savikauss sobib praktilise kööginõuna ja ka pidulikel puhkudel toidu serveerimiseks lauale. Ei võta liiga palju ruumi, kui on tarvis mitut kaussi kõrvuti asetada. Võimalik kasutada ka ahjus toidu valmistamiseks või soojendamiseks. 

Kausi äärt kaunistab abstraktselt mõjuv sgrafiito tehnikas loodud muster. Selle moodustavad savikehasse tehtud sügavad lõiked. Eemaldades lõike kohast pealispinda katva angoobi, toovad need esile valge savikeha. Iga lõige on isemoodi. Mustri loomisel on põnev meretagune tehnika kombineeritud kohalikust loodusest ja keskkonnast inspiereeritud õhustikuga. See võib ühtviisi seostuda nii Peipsi kohal hõljuvate pilvede kui ka järve lainetega. 

Ka savinõude valmistamisel on Peipsimaal sügavad juured. Toormaterjali valikus on traditsioon põimitud praktilise vajadusega kõrge kvaliteedi järele. Kauss on treitud potikedral väikese šamotisisaldusega kõrgkuumussavist, mis on toodetud Saksamaal. Tegu on spetsiaalselt keraamikaks väljatöötatud saviga, mis talub väga kõrgel temperatuuril põletamist. Põletatud 1220 C kraadi juures elektriahjus. See annab keraamikale hea purunemiskindluse, et toode peaks vastu intensiivsemale kasutusele.

Tänu kõrgendatud vastupidavusele on kausi igapäevane hooldamine lihtne – teda võib pesta nõudepesumasinas, nagu iga teist kööginõu. Nii võidate pisut rohkem aega enda jaoks. 

Kauss võimaldab tuua pisut looduslähedase maaelu hõngu isegi linnakorterisse.

Mahutavus ca 1L

Kaalub ca 550g

Diameeter ca 17cm

Sügavus 7cm

Kaal 0.55 kg
Mõõtmed 17 × 17 × 7 cm
Serva värv

Punane, Sinine

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.