fbpx
,

Koeravillaga pidulikumad meestesokid

39.96

Pehmed käsitsi kootud pidulikuma moega sokid, mille lõngas on 30% koeravilla ja 70% lambavilla. Mõnusa naturaalse soojuse andjad. Sääreosal kolme värvi spiraalsoonik: hall, valge, must, valge, hall. Suurus nr. 43-44. Meister Reet Pettai.

Laost otsas

Kategooriad: , Sildid: ,

Koeravill annab sokkidele tavalisest parema soojahoidmise ja mõnusa pehmuse, lambavill elastsuse ja vastupidavuse.  Sobivad hästi jalgadele, mis vajavad tavapärasest rohkem loomulikku soojust. Sokid on ühtviisi tõhusad nii väliskeskkonna mõju kui jalgade sisekliima tasakaalustamiseks. Külma ilmaga aitavad need jalgu soojas hoides tekitada kandjale üle terve keha hubase tunde. Kui jalad peaksid higistama, siis niiskust hästi imav vill hoiab neid sellest hoolimata meeldivalt soojas.

Villasokkidel on teinegi kasulik omadus – pidev mikromassaaž verevarustuse parandamiseks. Naturaalne vill stimuleerib nahka, elavdades lokaalselt vereringet. Tänu sellele paraneb jalgade üldine toonus.

Erilise soojapidavuse tagab lisaks looduslikule materjalile ehe kudumistehnika, mis jätab lõnga vahele rohkem õhku. Sokid on kootud käsitsi varrastel, mitte masinaga. Meistri jaoks sünnib see loomulikult ja kudumise tehnika ise on omapärane. Iga lõnga jaoks on oma jämedusega varras ja kudumine algab servast, et sokk veniks paremini. Kuna tegu on pikalt valmiva käsitööga, tagab see tulemusena vajaliku pehmuse ja venivuse.

Sokkide kujundusel on funktsionaalne eelis. Muster on seatud selliselt, et triibuliseks kootud sokk oleks elastne ja veniv. Nii on seda lihtsam jalga tõmmata. Kui kandjal peaks olema pisut raske kummardada, siis kerge soki jalgasaamine on abiks.

Sääreosa on  kootud spiraalsoonikus. Triipudeks on hall, valge ja must koeravillaga lõng. Spiraalsoonikust säär on hästi veniv. Soki labaosa on tumehall. Aba peal väiksed vikkelvõttes triibud. Värvilahendus on veidi pidulikuma tegumoega. Need on edevamad sokid inimesele, kes ei taha kanda ühetoonilist halli. Kudumine käib ainult naturaalsete materjalide ja värvidega – seetõttu on tegu loodusliku värvilahendusega. Valge element on valge lambavill valge koeravillaga, must element sisaldab musta lambavilla musta koeravillaga ning hall värv on saadud musta koeravilla ja valge lambavilla segust. 

Villane lõng on kontrollitult kohalikku päritolu Lõuna-Eesti lammastelt ning koeravill on kogutud naaberkülade koeraomanikelt.  Koeravill on kehale tundes pehmem, ei kratsi nii palju kui maalamba vill. Teiseks hoiab õhuline ja pehme koeravill tõhusalmalt sooja ja sobib eriti hästi valutavatele kehaosadele, mida on tarvis võimalikult hästi soojas hoida. 

Tegu on keskkonnateadliku tootega, mis lähtub säästliku majandamise põhimõttest. Sellest juhinduvad loomaomanikud ei viska oma lemmikute villa minema, vaid hoolitsevad selle eest, et see leiaks kasutust ja teeniks inimesi edasi.  

Villasegud on lõngaks töödeldud 130-aastaste masinatega Süvahavva villavabrikus Võhandu jõe ääres. Masinatel on tehnoloogiline eripära. Need töötavad aeglaselt, ei kaku villa – see ei hakka hiljem kudumis torkima ja tundub pehmem. 

Soki sääre pikkus 10 cm,
laba pikkus 27 cm,
laba laius 12,5 cm.
Suurus 43-44.

Kaal 0.2 kg
Mõõtmed 27 × 13 × 10 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.