fbpx
,

Valge süstikpitsi tehnikas krae

68.00

Süstikpitsi tehnikas tehtud krae on ainulaadne, erilise valmistamisviisiga aksessuaar, mis lisab kleidile ajaloohõngulist elegantsust ning luksuslikke jooni. Krae mõõdud:  sisemine pikkus 62cm, välimine pikkus 76cm, krae laius 5cm. Krae on tugev ja ei vaju lössi, materjaliks puuvillane niit. Meister Karin Otsus.

Availability: Ainult 1 laos

Kategooriad: , Silt:

Mõned sündmused vajavad suuremat pidulikkust. Suur juubel, eriline teatriskäik või uhke pidu – süstikpitsi tehnikas krae muudab kleidi täiesti ainulaadseks ning lisab sellele ajastukohast elegantsi.

Süstikpitsiga kandja paistab oma aksessuaariga kahtlemata silma igal vähegi pidulikumal üritusel. Valmistamisel rakendatav tatting lace ehk frivolite tehnika on vähelevinud ja seetõttu on selles tehtud tooted maailmas eriti hinnatud.

Selles tehnikas valmistatud aksessuaarid on inspireeritud Räpina mõisa ehk Sillapää lossi hiilgeaegadest 19. sajandi keskpaigast 20. sajandi alguseni, mil lossipreilid ja prouad käisid kaunite pitsiliste rõivastega igapäevaselt. Tänapäeval märgib selline Viktooria-aegne pits kandja erilist stiili või kandmiseks valitud sündmuse erakordsust. Sealjuures on säilitnud ka teatud mänguruum – krae värvi saab valida kleidi või ehetega täpselt sobivaks.

Pitsimuster on moodustatud üksteise kõrvale sõlmitavatest paarissõlmedest, iga sõlm ükshaaval – see on väga palju aega ja täpsust nõudev töö. Tänu sellele, et pits on sõlmedest moodustatud, on ta vastupidavam võrreldes tavaliste pitsidega. Ei rebene. Ei vaju lössi. Hoiab vormi tänu tugevale struktuurile.

Materjaliks puuvillane niit Lizbeth nr. 40. Kleidi dekolteele tuleb ta sisemist serva pidi peale traageldada. Pesta eraldi käesoojas vees käsitsi muljudes, mitte hõõruda ega väänata. Kuivatada tasapinnal, aurutada vormi, tärgeldamist ei vaja. Kaasa tuleb kaeluse külge traageldamise materjal, pakend transpordiks ja hoiustamiseks, hooldusjuhend.

Märksõnad: Aksessuaarid, süstikpitsitehnikas käsitsi tehtud krae. Ainulaadne ja eriline.  Tatting lace collar.

Värv

Punane, Valge

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.