fbpx
, ,

Süstikpitsi tehnikas kõrvarõngad

16.00

Kõrvarõngad käsitsi tehtud süstikpitsist. Süstikpitsi tehnikas kõrvarõngaste kaunistuseks on klaaspärlid, ehte kogupikkus 6cm, konksud niklivabad, pits puuvillasest niidist nr. 40, kergelt tärgeldatud. Võimalik on valida värvi, pärleid ja konksu. Meister Karin Otsus.

Laost otsas

Kõrvarõngaste kujundus on inspireeritud suvisest kergusest, mida ilmestab mõnusalt soojendav päike ja kerge värskendav tuul. Süstikpitsi tehnikas kõrvarõngad ongi kaalult kerged ja ei koorma kõrva. Sobivad oma kerge kaalu tõttu ka väikestele tüdruketele. Neid on lihtne sobitada teiste rõivastega, valides vastav värv. Kõrvarõngaste teiseks väga tugevaks eeliseks on nende disaini ainulaadsus – puudub oht, et satute tänaval teiste samasugustega kokku. Kuna tegemist on vähelevinud tehnikaga, siis on kõrvarõngad ka selgelt üldisest massist eristuvad. 

Pitstehnikas valmistatud aksessuaarid on inspireeritud Räpina mõisa ehk Sillapää lossi hiilgeaegadest 19. sajandi keskpaigast 20. sajandi alguseni, mil lossipreilid ja prouad käisid kaunite pitsiliste rõivastega igapäevaselt. Tänapäeval märgib selline Viktooria-aegne pits isegi väikesel aksessuaaril kandja erilist stiili või kandmiseks valitud sündmuse erakordsust.

Pitsimuster on moodustatud üksteise kõrvale sõlmitavatest paarissõlmedest, iga sõlm ükshaaval – see on väga palju aega ja täpsust nõudev töö. Tänu sellele, et pits on sõlmedest moodustatud, on ta vastupidavam võrreldes tavaliste pitsidega. Ei rebene. Ei vaju lössi. Hoiab vormi tänu tugevale struktuurile.

Kergelt tärgeldatud, et püsiks vormis. Kui jäävad vihma kätte, siis tuleb hooldada, nagu linikut.

Märksõnad: ehted, kerged kõrvarõngad,  tatting lace earrings

Kui valikus olevad kõrvarõngad on Teid inspireerinud, on kokkuleppel meistriga võimalik ka vahetada niiti, kõrvakinnitust ning mustrit.

Värv

Helesinised, Sini-valged, Punased

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.