fbpx
,

Kõlavöö pruun

50.00

Tellides saadame 2 nädala jooksul. Kolmekordsest villasest lõngast ja  linasest kootud kõlavöö, mis sobib nii suvise linase  kui talvise villase kleidi juurde. Kulub ära ka meeste rõivaste juures. On selleks siis linane särk rahvatantsijatel või keskaegsed rõivad. Kõlavöö on punutud pruunides toonides. Pikkus 183cm + narmad, laius 1,7 cm. Meister Karin Otsus.

Availability: Ainult 1 laos

Viikingiaegses stiilis kõlavöö sobib keskaegsete rõivaste või rahvarõivastega kandmiseks. Omal ajal kanti vööd, et tervis korras püsiks – isegi magati vöö ümber kere. Vöö oli rõivaaksessuaarina toona, nagu kaasaaja arvutimaailmas küberturvalisuse hügieeninõue, mis andis viirusevastase kaitse.

Selline vöö hoiab kandja keskkoha koos, annab rõivastele värvi juurde ja sellega saab seltkonnas uhkustada. Rahvarõivaga kantakse sellist vööd pigem meeste poolt. Samuti oli üks kandmise võimalus kasuka või talvemantli peal. 

Keskaegsetel rõivastel annab vööd ka kandina kasutada. Villastele riietele õmmeldakse mõnikord selline vöö peale.

Valmistamise tehnoloogia on varakeskaegne ning vastab viikingiaegsele kvaliteedile. Pepsimaa oli viikingiajal tänu kaubateedele üks käsitööuuenduste levimise piirkond. Vöö valmistamisel on kolm peenikest lõnga omavahel kokku keerutatud, et teha vöö paksemaks ja tugevamaks. Õige vöö pidi olema nii tugev, et hoiaks hobuse ka kinni. 

Vöö valmistamine on pikk protsess, kus meister seob ühe otsa kinni ja seejärel muudkui keerab lõngasid omavahel ja suhtled. Varem on sellist käsitööd tehtud seltskonnas ja omavahel suheldes. Tegu on aeglaselt valmiva ning kvaliteetse käsitööga. 

Pesta tuleb vööd käsitsi. Kuna ta on päris tugev, siis pestes väga peenutsema ei pea.

Käesolevast erineva vöö tellimise korral on vaja teada värvisoove ja pikkust ning laiust. Tellimuse täitmine võtab aega 2-3 nädalat. Vaata ka teisi kõlavöösid siit.

Märksõnad: Vöö, aksessuaarid, kõlavöö, viiking, keskaegsed rõivad, estonian tablet weaving, rahvariided, rahvuslik

Värv

Kirev, Hall

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.