fbpx
,

Koeravillaga pitsilised naistesokid

32.40

Käsitsi kootud pehmed ja soojad pitsilised helehallid naiste sokid, mille lõngas on 30% koeravilla ja 70% lambavilla. Säär on kootud 1:1 soonikus. Jalalaba peale on kootud pitsmuster. Meister Reet Pettai.

Laost otsas

Kategooriad: , Sildid: ,

Pitsiline muster algab säärest kuni varbani ja see on inspireeritud naaberriigist Lätist, kust armastatakse talviti massiliselt Peipsile käia jääl kala püüdmiseks ning sellega aidata kaasa sõbralikule kultuurivahetusele.

Erinevalt saapasokkidest hoiab pika säärega sokk ka jalasäärt soojana. Kui varbad soojad, püsib praksuva pakasega õues mõnus ja hubane tunne. Mitme miinuskraadi pealt täpselt peaks elegantne naine pika säärega villast sokki kandma, seda ei oska meister täpselt pakkuda. Küll on kohalikus pärimuses lugude katkeid, mis paljastavad, et teatud aastatel on villaseid sokke kantud isegi jaaniõhtutel keset suve.

Koeravill annab sokkidele tavalisest parema soojahoidmise ja mõnusa pehmuse, lambavill elastsuse ja vastupidavuse.  Sobivad hästi jalgadele, mis vajavad tavapärasest rohkem loomulikku soojust. Sokid on ühtviisi tõhusad nii väliskeskkonna mõju kui jalgade sisekliima tasakaalustamiseks. Külma ilmaga aitavad need jalgu soojas hoides tekitada kandjale üle terve keha hubase tunde. Kui jalad peaksid higistama, siis niiskust hästi imav vill hoiab neid sellest hoolimata meeldivalt soojas.

Villasokkidel on teinegi kasulik omadus – pidev mikromassaaž verevarustuse parandamiseks. Naturaalne vill stimuleerib nahka, elavdades lokaalselt vereringet. Tänu sellele paraneb jalgade üldine toonus.

Erilise soojapidavuse tagab lisaks looduslikule materjalile ehe kudumistehnika, mis jätab lõnga vahele rohkem õhku. Sokid on kootud käsitsi varrastel, mitte masinaga. Meistri jaoks sünnib see loomulikult ja kudumise tehnika ise on omapärane. Iga lõnga jaoks on oma jämedusega varras ja kudumine algab servast, et sokk veniks paremini. Kuna tegu on pikalt valmiva käsitööga, tagab see tulemusena vajaliku pehmuse ja venivuse.

Kasutatud lõnga materjaliks on valge lambavilla ja halli koeravilla segu.Villane lõng on kontrollitult kohalikku päritolu Lõuna-Eesti lammastelt ning koeravill on kogutud naaberkülade koeraomanikelt.  Koeravill on kehale tundes pehmem, ei kratsi nii palju kui maalamba vill. Teiseks hoiab õhuline ja pehme koeravill tõhusalmalt sooja ja sobib eriti hästi valutavatele kehaosadele, mida on tarvis võimalikult hästi soojas hoida. 

Tegu on keskkonnateadliku tootega, mis lähtub säästliku majandamise põhimõttest. Sellest juhinduvad loomaomanikud ei viska oma lemmikute villa minema, vaid hoolitsevad selle eest, et see leiaks kasutust ja teeniks inimesi edasi.  

Villasegud on lõngaks töödeldud 130-aastaste masinatega Süvahavva villavabrikus Võhandu jõe ääres. Masinatel on tehnoloogiline eripära. Need töötavad aeglaselt, ei kaku villa – see ei hakka hiljem kudumis torkima ja tundub pehmem.

Soki sääre pikkus 10 cm,
laba pikkus 23 cm,
laba laius 10,5 cm.

Kaal 0.2 kg
Mõõtmed 27 × 13 × 10 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.