fbpx

Maavillased lastekindad

12.00

Tõeliselt soojad ja hingavad kindad, millega isegi ägedat lumesõda pidades külm ei hakka ja mis pärast iga korralikku kandmist üha pehmemaks muutuvad. Pikkus pöidlast sõrmeotsteni 10cm. Meister Kristiina Hüvato.

Availability: Ainult 1 laos

Kas mäletate kindaid, mille vanaema oma sahtlist välja otsis, kui üks paar oli lumes hullates juba märjaks saanud? Vot-vot, need kauni mustriga kindad on täpselt sellised. Kodused, soojad, ja ilusad vaadata. Valmistamisel on kasutatud peenikest täisvillast lõnga, mis ajaga järjest pehmemaks muutub. Pikk soonikuosa tagab selle, et ükski lumepall ei pääseks varrukasse ekslema. Sobivad natuke suurematele koolieelikutest kandjatele.

Soonik pole kitsas, vaid väga elastne. Kui laps tahab kinda kätte panna, läheb see vupsti õigesse asendisse. Lõng on pisut karusema moega, mis sobib selle vanuse kasutusviisiga rohkem kokku. 

Need on materjalilt ja tegumoelt traditsioonilisemad, päris “vanaema kindad”. Klassikaline lambavilla kinnas hoiab hästi vormi. Isegi, kui käed saavad korraks märjaks, siis maalamba villa soojapidavad omadused on ka niiskena väga head – seega on materjali valik tehtud praktilisel põhjusel. 

Mustri tüüp on Kolga-Jaani lambasilma kiri, kuigi sellel on visuaalne seos Peipsimaa kohaliku maamärgiga – ruutude sisse pandud pallikesed näevad välja täpselt nagu kuulus Leevaku korsten pealtvaates. Kudumise tehnika on inspireeritud vanaema käsitööst. Just selletaoliste rahvuslike mustritega kindaid kudus maavanaema oma lastelastele. Olles need omakorda üle võtnud oma lapsepõlvest.

Üks väike erinevus siiski on. Tänapäevane värvilahendus on ammutatud Peipsisse suubuva Võhandu jõe kaitseala loodusest. Õhtuse päikeseloojangu värvidemäng jõeorus on tihtipeale susisa hingemattev. See loob suurel hulgal põnevaid variatsioone, mis muudavad kudumeid lapsele selgelt eristatavad ja pakuvad nii poistele kui tüdrukutele sobivaid kombinatsioone.

Nii on igas kindapaaris tükike ajalugu, vanaemalikku soojust ja kohalike maastike kaunimaid jooni, mis elustavad ja loovad uusi mälestusi.

Toote pikkus: 21cm

Toote laius: 8cm

Kaal 0.1 kg
Mõõtmed 11 × 21 × 1 cm
Värv

Roosa-must, Oranž-hall

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.